“Учітесь, читайте, і чужому научайтесь, й свого не цурайтесь” (Т. Шевченко)
Середа, 21.02.2024, 09:17
Ви увійшли як Гость | Група "Гости"Вітаю Вас Гость | RSS

Богуславський гуманітарний коледж - Медіа портал

Вітаємо на Медіа порталі сайту Богуславського гуманітарного коледжу ім.І.С.Нечуя-Левицького
Меню сайту
Форма входу
Наше опитування
Оцініть сайт
Всього відповідей: 371
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Блог

Головна » 2010 » Травень » 26
Дослідники з Британії змогли виростити нові зуби.

Дослідники з Британії змогли виростити нові зуби.Група вчених на чолі з професором Шарпом, веде розробку нової технології для вирощування людського зуба. Для цього дослідники застосовували стовбурові клітини, які вилучалися у пацієнта. Далі ці клітини вирощували в лабораторії, що давало гарантію їх формування в необхідний вид зуба, після чого клітини переселяли в ясна на місце видаленого хворого зуба. Через пару місяців на місці відсутнього зуба виростає новий зуб. Вся процедура проходить безболісно під місцевим наркозом.

Дана методика була перевірена на гризунах, і професор не бачить підстав, які зможуть перешкодити вирощуванню зубів у людини. Якщо дієвість технології отримає схвалення в ході медичних випробувань, то у людини більше не буде необхідності встановлювати штучні коронки і зазнавати складних хірургічних процедур по протезуванню та імплантації титанових штифтів в кістки щелепи. Цей винахід також було проведено у серпні дослідниками з Токійського інституту природничих наук, які вдало впровадили імплантат з біоінженерних тканини в щелепу гризуна, і у миші незабаром з’явилися нові зуби. Цю технологію можна застосовувати для відтворення найрізноманітніших органів людини.
Категорія: А чи знаєти Ви: | Переглядів: 382 | Додав: admin | Дата: 26.05.2010

Найвища в світі обсерваторія.

Найвища в світі обсерваторія.Японські вчені, вже безперечно випередивши всю планету у сфері інновацій та робототехніки, спрямували свій погляд у небо, а точніше в космос. Нещодавно в Чилі почала функціонувати нова обсерваторія, яку японські інженери спорудили всього за 5 місяців.

Причиною такого віддаленого розташування обсерваторії стало зручне високогірне плато Чахнантор в Андах. Тут на висоті 5 600 метрів над рівнем моря і було вирішено побудувати обсерваторію, яка відтепер стала найбільш віддаленим від рівня моря спостережним пунктом за небесними світилами. Колишній рекордсмен - обсерваторія, яка знаходиться в Індії, виявилася нижчою від андської обсерваторії на цілий кілометр. Крім того, японці встановили в обсерваторії надпотужний інфрачервоний телескоп, діаметр якого досягає одного метра.

За припущенням японських вчених, високе положення над рівнем моря в сукупності з новітнім потужним телескопом дозволить астрономам спостерігати нові, раніше невідомі галактики і зорі. Можливо, таким чином японські астрономи хочуть скласти конкуренцію американцям, які вже запустили орбітальний телескоп Kepler в космос.
Категорія: А чи знаєти Ви: | Переглядів: 418 | Додав: admin | Дата: 26.05.2010

Діти, здоров’я, комп’ютер!

Діти, здоров'я, комп’ютер! Фото - flickr.comКомп`ютер міцно і грунтовно увійшов в наше життя. Це колись дивилися вечорами телевізор або ходили в гості, в даний час чимала кількість людей вибирають лише одне заняття - багатогодинне перебування за комп`ютером.

Досить часто батьки для своєї улюбленої дитини купляють комп’ютер майже з дитсадівського віку. Мабуть думаючи, що їх дитина зобов’язана мати те, що було відсутнє в них у той час, коли вони самі були дитиною. Тим більше володіння «комп’ютерними навичками» у наш час дуже цінується і є необхідним в багатьох ситуаціях. У принципі, вони може мають рацію, але якщо придивитися до того, як дитина просиджує за монітором довгий час, це може недобре позначитися на формуванні її юного організму. Часом, батьки з гордістю і усмішкою дивляться, як їх дитя освоює ази комп’ютерних навичок, сподіваючись при цьому виховати грамотну людину.

Але підсумки проведених досліджень в університеті Великої Британії, вже протягом десяти років, підтверджують інші факти. Британські вчені і психологи стверджують, що захоплення дитини у віці до десяти років комп’ютером може затримати фізичний розвиток дитини, притупити інтерес до активних дитячих ігор, а також цілком придушити інтерес до контактів з дітьми своєї вікової групи.
Категорія: А чи знаєти Ви: | Переглядів: 478 | Додав: admin | Дата: 26.05.2010

2,5 мільярди років тому Земля була одним величезним океаном.

2,5 мільярди років тому Земля була одним величезним океаном.Австралійські вчені змогли змоделювати стан нашої планети в якому вона перебувала два з половиною мільярди років тому. Як виявилося, за аналогією з біблійною традицією - Земля являла собою суцільний океан. У той час на планеті не було жодного острівця.

За допомогою фізичного і кліматичного моделювання вдалося встановити, що підйом суші з дна океану відбувався дуже повільно і продовжується навіть зараз. Кожне століття і тисячоліття суша повільно піднімається по відношенню до морського дна. Всі великі площі звільняються від води. Однак цей процес сповільнюється, що пов’язано з охолодженням земного ядра. За розрахунками вчених, ядро і мантія планети за останні 2,5 мільярда років охололо приблизно на 200 градусів.

Категорія: А чи знаєти Ви: | Переглядів: 458 | Додав: admin | Дата: 26.05.2010

Вчені з’ясували, що сни здатні бачити і запам’ятовувати тільки люди з високим рівнем інтелекту.

Дослідження про сни.Як з’ясували американські вчені, деякі люди не бачать або не запам’ятовують власні сновидіння тому, що їх мозок теж спить. Зовсім інша картина спостерігається у людей з високим інтелектом.

Для того, щоб прийти до таких результатів, довелося досліджувати більше двох тисяч чоловік. На подив учених, переважна більшість добровольців не могли згадати що-небудь із своїх сновидінь або просто заявляли, що не бачать снів.

Інша частина добровольців досить докладно могла описати свої нічні видіння і стверджувала, що сни сняться практично щоночі. Добровольці з цієї групи, на відміну від більшості показали значно кращі результати під час інтелектуальних тестів. Причому вченим вдалося встановити пряму закономірність - чим більш інтелектуально розвинена людина, тим більш яскраві і різноманітні сни вона бачить.

Дослідження підтверджує те припущення, що під час сну мозок здатний переробляти накопичену інформацію, в результаті чого людина бачить сни. Часто ці сни відображають реальність, іноді прогнозують майбутні події. А іноді людина навіть здатна здійснювати відкриття під час сну.
Категорія: А чи знаєти Ви: | Переглядів: 384 | Додав: admin | Дата: 26.05.2010

Чергове рукотворне диво світу належить Китаю.

Міст "Акасі".Диво світу, саме так охрестили завершений цього року гігантський міст Акасі, довжиною близько чотирьох кілометрів. Цей міст став двічі рекордсменом Книги рекордів Гіннеса. Перший раз саме за довжину приблизно в 4 000 метрів, а другий раз за висоту 1 990 м.

Основною трудністю зведення цього колосального проекту за словами його автора Мотоі Окуда, була дуже сильна течія і досить велика глибина каналу.

Так само дуже багато роботи як конструкторів так і безпосередньо робочих було присвячено безпеці і міцності конструкції Акасі. Тепер цей міст здатний витримати катастрофічні землетруси, які за шкалою Ріхтера можуть досягати 8.5 балів. А сила ураганного вітру, яку витримує Акасі може дорівнювати 80 м/с.

Акасі.

Акасі.

Не менш колосальні ніж сам міст були і витрати на його спорудження - приблизно п’ять мільярдів американських доларів, і дев’ять років цілодобової роботи. Саме з такими жахливими витратами і пов’язаний платний проїзд, який складає 25 $ для легкового автомобіля в одну сторону. Але, як запевняє влада Китаю, відразу ж після окупності, Акасі стане безкоштовним.
Категорія: А чи знаєти Ви: | Переглядів: 437 | Додав: admin | Дата: 26.05.2010

Чоловіки живуть довше із молодими дружинами.

Чоловіки живуть довше із молодими дружинами.Шлюб має набагато більше переваг для чоловіків, аніж для жінок – в крайньому разі для тих, хто хоче прожити довге життя. Попередні дослідження показали, що чоловіки у парі з молодшими дружинами живуть довше. Раніш вважали вірною таку ж закономірність і у жінок, однак нове дослідження Свена Дрефала з Інституту Марка Планка, що знаходиться у Ростоку (Німеччина) показало, що все насправді не так. А саме: чим більша вікова різниця із чоловіком, тим менша тривалість життя жінки, і це незалежно від того, молодша чи старша вона за нього.

Тож питання вибору жінки для чоловіка досить просте – чим молодша, тим краще. Ризик смертності чоловіка, старшого від своєї половинки на 7-9 років, зменшується на 11%, в порівнянні із парами одного віку. І навпаки, чоловік помирає раніше, якщо молодший за дружину.

Протягом довгих років вчені думали, що ці дані рівноправні для обох статей. Вони припускали, що має місце ефект «здорового вибору»: тобто ті, хто обирав собі молодшого партнера мав на те логічні причини, іншими словами – був здоровішим і мав вищу тривалість життя.

Жінки, які беруть шлюб із чоловіками на 7-9 років молодшими, збільшують свій ризик смертності на 20%. А отже – «здоровий вибір» для них не діє. У той же час дослідження показують, що жінки надають перевагу чоловікам одноліткам.

Робимо висновок: переваг шлюбу з молодим партнером для жінки не існує, але чому він вкорочує їх життя? «Одним із декількох можливих пояснень може бути те, що пари з молодими чоловіками не вписуються у соціальні норми і тому страждають від осуду оточуючих» - каже Свен Дефал. Факт цього може призводити до менш радісного і більш напруженого життя, втрати здоров’я та, зрештою, до підвищеної смертності.

Категорія: А чи знаєти Ви: | Переглядів: 444 | Додав: admin | Дата: 26.05.2010

В горах Шотландії знайшли останки стародавнього скорпіона.

В горах Шотландії знайшли останки стародавнього скорпіона.Незвичайні останки доісторичного скорпіона знайдені при розкопках на північному сході Шотландії в містечку під назвою Файф. Особливо вражають розміри древнього скорпіона, більше двох метрів у довжину.

Вчені Шеффілдського університету прийшли до думки, що така велика особина жила більше 300 млн. років тому в Палеозойську еру. Як відомо скорпіони є найдавнішими наземними членистоногими.

На основі отриманих даних учені склали приблизний портрет настільки незвичайної істоти - ріст скорпіона був більше 2 метрів в довжину, і приблизно 40 сантиметрів в ширину. Шість довгих лап і могутній хвіст були його основною зброєю. А його хітиновий панцир був настільки міцний, що можна порівняти хіба що із сучасною танковою бронею. Для порівняння, найбільший сучасний скорпіон - 20 см.

Останки стародавнього скорпіона сподіваються отримати в своє розпорядження співробітники державної організації «Природна спадщина Шотландії» (Scottish Natural Heritage) для свого музею. Але, за словами вченого з Британії Річарда Батчелора (Richard Batchelor) зробити це буде неможливо, скам’янілості довгий час піддавалися ерозії і спроба їх транспортування може скінчитися втратою настільки цінних для науки експонатів.

Тому вченими прийнято рішення створити силіконові копії стародавнього скорпіона і розповсюдити їх у музеї та університети.

Категорія: А чи знаєти Ви: | Переглядів: 402 | Додав: admin | Дата: 26.05.2010

Змагання з перенесення власних дружин.

Змагання з перенесення власних дружин.Ще один незвичайний вид спорту - змагання з перенесення власних дружин.

Історія:
Історія цього воістину дивного виду спорту починає свій шлях у далекому 1800 році. Тоді у Фінляндії існувало безліч різних кримінальних банд, і ватажки цих зграй, дуже педантично ставилися до фізичної підготовки своїх бійців. Щоб потрапити в банду, бажаючим слід було пройти іспит і багато хто, як правило, вибирали в якості випробування, викрадення для себе нареченої. Пройшли роки і з кримінальних кіл це заняття перейшло в світ спорту, тим самим давши старт щорічному чемпіонату світу, який проходить в невеликому містечку в Фінляндії під назвою Сонкаярві.

Правила:
Правила цієї гри, дуже прості. Дружина виконує свої життєві обов’язки, сідає чоловікові на шию, а той бідний сіромаха повинен пробігти зі своєю улюбленою 253 з половиною метри, при чому на біговому шляху зустрічатимуться найрізноманітніші перешкоди з води, піску, асфальту і трави. Впускати дружину, як ви розумієте, дуже не бажано, навіть якщо вона й не постраждає при цьому, то вам призначать 15 секунд штрафу. До дружин є свої спеціальні стандарти, вони не повинні бути молодше 17 років, а так само їх вага повинна складати не менше 49 кг.
Категорія: А чи знаєти Ви: | Переглядів: 423 | Додав: admin | Дата: 26.05.2010

Календар
«  Травень 2010  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31
Богуслав
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання


Богуславський гуманітарний коледж імені І.С.Нечуя-Левицького
Адреса: 09700 м.Богуслав, Київської області, вул.Інтернаціональна, 17
Телефон: (04561) 4-28-85 (приймальна комісія);
E-mail: B_collage@ukr.net

Безкоштовний хостинг uCoz