“Учітесь, читайте, і чужому научайтесь, й свого не цурайтесь” (Т. Шевченко)
Неділя, 26.05.2024, 09:46
Ви увійшли як Гость | Група "Гости"Вітаю Вас Гость | RSS

Богуславський гуманітарний коледж - Медіа портал

Вітаємо на Медіа порталі сайту Богуславського гуманітарного коледжу ім.І.С.Нечуя-Левицького
Меню сайту
Форма входу
Наше опитування
Оцініть сайт
Всього відповідей: 372
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Рекомендації вчителю щодо досягнення дисципліни на уроці

1.Установіть межі дозволеного, еталони поведінки учня для стандартних ситуацій: як входити в клас, як сидіти, відповідати на запитання, прибирати книжки, діставати олівці та інше. Зробите це треба перш ніж ви почнете стежити за дотриманням порядку. Учень повинен знати, у чому полягає прийнята чи неприпустима поведінка, і тільки тоді від нього можна вимагати відповідальності за дотримання конкретних правил. Якщо правила й обмеження не визначенні, то встановити порядок у класі не можна! Виявіть чітку послідовність у дотриманні встановлених правил і в застосуванні способів покарання.

2. Стежте за своєю мовою, розмовляйте завжди спокійно . Почуття гніву і обурення – звичайне явище, але воно піддається контролю і зовсім не означає, що ви не любите дітей.

3.Намагайтеся тримати свої емоції в стані спокою, зміцнюючи нерви для того, щоб витримати очікувані ексцеси . Звертайте увагу і реагуйте на будь-які вияви позитивної поведінки дітей, які б незначні вони не були. Хто шукає гарне, той обов’язково його знаходить.

4. Уникайте безупинного негативного реагування. Намагайтеся рідше говорити "ні","припини","не можна".

5.Відрізняйте форми поведінки, які вам подобаються, від вияву особистих якостей дітей.

6.Намагайтеся розшифрувати сигнали, що попереджають про можливість вибуху в поведінці дітей. Спокійно втручайтеся в ситуацію.

7. Відповідайте рішуче і впевнено, коли учні відкрито кидають виклик непокори.

8.Учням потрібен вчитель, а не партнер по грі. Будьте завжди товариські, але не забувайте, що фамільярність виховує неповагу . Ви можете цілком успішно взаємодіяти з учнями, не перетворюючись на одного з них.

9.Завжди наполягайте на повазі до дорослого . Учні повинні звертатися до вас чемно.

10.Не йдіть на поступки і компроміси, поступаючись своїми нормами, щоб бути популярним і авторитетним.

11.Пам’ятайте, що дитяча безвідповідальність - явище, що не має нічого спільного з відвертою непокорою, і тому боротися з нею потрібно спокійними методами.

12.Намагайтеся, щоб у вас був добрий зв’язок з учнями, так щоб вони могли знати, коли вони відповідають вашім очікуванням, а коли ні,поясніть, що ви очікуєте від учнів і наскільки вони відповідають цьому.

13.Не реагуйте на все занадто бурхливо, щоб незначна подія не перейшла у велике протистояння . Уникайте протистояння на очах в інших учнів . Немає більш неефективного методу впливу на людину, причому в будь-якому віці, ніж гнів і роздратування.

14.Робіть серйозні кроки, якщо хтось продовжує погано поводитись і відмовляється визнавати дисципліну . Визначте можливу причину такої поведінки, емоційні конфлікти, розлад уваги, проблеми в навчанні.

15.Будьте прикладом самодисципліни. Гарної поведінки учні в більшості випадків не вчаться, а переймають її.

16.Будьте зібрані . Нехай усе має своє місце. Нехай усі матеріали будуть у вас напохваті . Від одного виду діяльності до іншого переходьте поступово. Підтримуйте чистоту і порядок.

17.Готуйтеся до уроків заздалегідь, так,щоб учні були досить завантажені протягом усього часу занять . Нехай у вас завжди будуть альтернативні плани й матеріали . Плануйте вашу роботу і дотримуйтесь розробленого плану. Будьте досить гнучкими , щоб, якщо вам не вдається зробити усе, що ви спланували, ви не відчували пригніченість.

18.Поводьтесь так, щоб було видно, що ви – керівник. Виявляйте рішучість. Будьте господарем ситуації. Умійте направляти. Ви є вчитель,і учні очікують, щоб ними керували. Вони швидко розпізнають нерішучість, де зорганізованість. Відсутність гарної підготовки і чітких розпоряджень є стимулом до поганої поведінки.

19. Створюйте умови, щоб навіть найбільш "важкі"учні отримали можливість відчути себе лідерами. Це позитивно впливає на позицію учнів і на їхню поведінку.

20.Моделюйте з учнями, як долати кризові ситуації, розчарування, гнів. Завжди будьте добрим прикладом як у слові, так і в справі, особливо коли не все добре вдається.

21.До учнів завжди виявляйте ввічливість та повагу, зберігаючи приємний голос, використовуючи ввічливі слова.

22.Будьте послідовні. Ніщо так не бентежить учня, як мінливість у настрої і діях учителя . Це викликає у дітей негайне бажання випробувати межі дозволеного, що спричиняє до конфлікту в класі.

23.Не дратуйте учнів. Причиною роздратування є незнання того, що від них очікують, не справедливе поводження з учнями, непослідовні дії вчителя, неможливість висловити свою думку.

24.Стримуйте свій гнів . Якщо ви відчуваєте, що у вас виникає роздратування, усіма силами прагніть не дати вашим почуттям вийти з під контролю і розслабитися, нехай руки стануть ненапруженими, жести – повільними, голос – тихим.

25. Уникайте вимог, що неможливо виконувати. Потрібно бути абсолютно впевненим утому, що дитина здатна виконати те, що від неї вимагають. Ніколи не карайте учня за те, що він погано встигає в школі через те, що йому не вистачає здібностей до навчання. Звичайно, за умови, що всі подібні дії ненавмисні. Висування вимог, яких дитина не може виконати, створює ситуацію нерозв’язаного конфлікту, з якого вона не бачить виходу . Така ситуація неминуче завдає шкоди емоційній сфері людини. Ставте мету перед вашими учнями . Проводьте цікаві уроки, відповідні віку учнів.

26.Робіть виклад матеріалу яскравим, захоплюйте учнів за допомогою різноманітних методів, наочності й змістовності . Не звикайте до рутини. Будьте обережні, щоб, спонукуючи, не перезбудити учнів. Велике розмаїття на одному уроці не приносить користі,оскільки не дозволяє вам належним чином зосередитися на доній темі.

27. Пам’ятайте, що різні учні вимагають різних методів навчання через властиві їм можливості й особливості.

28.Надайте учням достатню можливість вибору середовища різних завдань і видів діяльності. Учні найкраще виконуватимуть те, що їх особисто цікавить і більше відповідає здібностям.

29.Направляйте мислення учнів на вищі рівні. Вимагайте, щоб учні не просто запам’ятовували й ідентифікували інформацію, але вміли аналізувати, давати оцінку і застосовувати вивчений матеріал на практиці.

30.Надавайте учням можливість працювати в групах. Прагнення виглядати в очах інших на належному рівні може бути позитивним стимулом до гарної поведінки.

31.Нехай вашими діями керує любов! Взаємини, засновані на щирій любові і прихильності, звичайно, складаються правильно, навіть незважаючи на неминучість окремих помилок і прорахунків з боку вчителя.

Календар
«  Травень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
Богуслав
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання


Богуславський гуманітарний коледж імені І.С.Нечуя-Левицького
Адреса: 09700 м.Богуслав, Київської області, вул.Інтернаціональна, 17
Телефон: (04561) 4-28-85 (приймальна комісія);
E-mail: B_collage@ukr.net

Безкоштовний хостинг uCoz