“Учітесь, читайте, і чужому научайтесь, й свого не цурайтесь” (Т. Шевченко)
П`ятниця, 12.04.2024, 18:54
Ви увійшли як Гость | Група "Гости"Вітаю Вас Гость | RSS

Богуславський гуманітарний коледж - Медіа портал

Вітаємо на Медіа порталі сайту Богуславського гуманітарного коледжу ім.І.С.Нечуя-Левицького
Меню сайту
Форма входу
Наше опитування
Оцініть сайт
Всього відповідей: 371
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Історія коледжу

Богуславський гуманітарний коледж імені І.С.Нечуя-Левицького є одним із провідних навчальних закладів не лише Київської області, а й усього  центрального регіону України.

За 40 років існування коледж пройшов складний шлях становлення та розвитку, став значним осередком освіти та підготовки фахівців різних напрямів.

Шлях до відкриття коледжу був непростим і тривалим. Історія його становлення сягає 1966 року, коли наказом Міністерства вищої та середньої спеціальної освіти УРСР № 215/2 від 31 серпня його було відкрито як філію Ржищівського педагогічного училища.

Так було розпочато підготовку майбутніх педагогів у Богуславі. У 1966 році в Богуславському відділенні Ржищівського педагогічного училища почали навчання студенти шести академічних груп за спеціальностями «Початкове навчання» та «Дошкільне виховання».

Завідувачем Богуславського відділення Ржищівського педагогічного училища було призначено Романа Петровича Ткача. Закінчив Вінницький педагогічний інститут ім. М.Островського, факультет фізичного виховання (1958-1963), має вищу кваліфікаційну категорію. Педагогічне звання «викладач-методист», відмінник народної освіти України. 

 

Розташувався новий навчальний заклад у приміщенні колишнього Богуславського духовного училища.

 


 

Як самостійний навчальний заклад коледж існує з 1967 року. Тоді на базі Богуславського відділення Ржищівського педагогічного училища було створено самостійне Богуславське педагогічне училище. Його першим директором став Юрій Савелійович Щербина – прекрасний організатор, талановитий педагог, ветеран Великої Вітчизняної війни, нагороджений за сумлінну педагогічну працю орденом Трудового Червоного Прапора.

Директор Богуславського педагогічного училища З 1969 р. по 1978 р. директором Богуславського педагогічного училища був Чигирик Юхим Петрович. Закінчив історико-філологічний факультет Ворошиловградського педагогічного інституту. Відмінник народної освіти УРСР.

 

 

Під його керівництвом у 1975 році розпочато будівництво нового навчального корпусу

 

 

У 1978 році директором навчального закладу був призначений Микола Володимирович Полочанський. Закінчив філологічний факультет Черкаського педагогічного інституту, Вищу партійну школу при ЦК КПРС (1967 р.). Відмінник народної освіти УРСР, нагороджений державними нагородами, грамотами Міністерства освіти, обласного відділу освіти.

 

Завдяки зусиллям педагогічного колективу та його директора переобладнуються навчальні кабінети. В них нараховується більше 200 різноманітних технічних засобів навчання, які активно використовуються викладачами в навчальному процесі. Для забезпечення належних побутових умов студентів за порівняно короткий час збудований і обладнаний другий гуртожиток, де мешкало більше 600 студентів. Більше 10 сімей викладачів одержали квартири. У 1983 році розширили навчальний корпус на 9 аудиторій. На подвір'ї збудовано спортивний комплекс розміром 50х100 м.


У 1982 році колегія Міністерства вищої та середньої спеціальної освіти СРСР та ЦК профспілки працівників освіти вищої школи та наукових установ присудили училищу третє місце по підсумках Всеукраїнського конкурсу на кращу організацію умов праці, побуту і відпочинку студентів та на ознаменування 60-річчя утворення СРСР. Гуртожитки було обладнано холодильниками, телевізорами, радіоприймачами, працював училищний радіовузол. Працював радіоклуб «Юність», завдяки якому студенти знали новини училища, вітали ювілярів – студентів та викладачів училища. Працював 50-метровий стрілецький тир. Було закладено тридцятиквартирний житловий будинок для викладачів. На всю країну гриміла слава Богуславської кузні педагогічних кадрів. Бажаючих вступити до Богуславського педучилища було немало, отож існували солідні конкурси.

У 1992 році директором педагогічного училища був призначений Анатолій Петрович Рогоза. Закінчив фізико-математичний факультет Київського державного педагогічного інституту ім. О.М.Горького. Працював у коледжі на посаді викладача фізико-математичних дисциплін, заступника директора з навчальної роботи. Кандидат педагогічних наук, відмінник народної освіти України.

Незважаючи на тяжку економічну ситуацію, що склалася в країні в 90-ті роки, колектив багато зусиль докладав для подальшого зміцнення матеріально-технічної бази училища. Було закінчено будівництво нового навчального корпусу, тридцятиквартирного будинку для працівників училища.

У житті нашого навчального закладу в 1994 році сталася визначна подія: завдяки величезній роботі викладачів і студентів Постановою Кабінету Міністрів України училищу присвоєно ім'я класика української літератури Івана Семеновича Нечуя-Левицького.

У 1996 році за результатами акредитації наказом Міністерства освіти України «Про зміну статусу і назви вищого навчального закладу» училищу було надано статус коледжу. Згодом коледжу надано право на підготовку фахівців освітньо-кваліфікаційного рівня «бакалавр».

З 2000 року коледж очолює Станіслав Володимирович Лисак – невтомний, ініціативний, відданий справі керівник. Народився 11 вересня 1958 року в с.Москаленки Богуславського району. Закінчив Київський педагогічний інститут ім. О.М.Горького в 1989 році, факультет загальнотехнічних дисциплін. Працював у системі професійно-технічної освіти, заступником директора Богуславського педагогічного коледжу ім. І.С.Нечуя-Левицького з виховної роботи, заступником голови Богуславської районної державної адміністрації з гуманітарних питань. Нагороджений грамотами Міністерства освіти і науки України, Головного управління освіти та науки Київської обласної державної адміністрації, обласного управління юстиції.

З 1 вересня 2003 року Богуславський педагогічний коледж ім. І.С.Нечуя-Левицького перейменовано у Богуславський гуманітарний коледж ім. І.С.Нечуя-Левицького.

Сьогодні Богуславський гуманітарний коледж імені І.С.Нечуя-Левицького – це навчальний заклад І-ІІ рівнів акредитації, який здійснює підготовку фахівців освітньо-кваліфікаційного рівня «молодший спеціаліст» і «бакалавр» на основі базової та повної загальної середньої освіти за денною та заочною формами навчання, за кошти обласного бюджету та за кошти фізичних і юридичних осіб. Коледж готує фахівців у чотирьох галузях знань:

0101 Педагогічна освіта;

0202 Мистецтво;

0304 Право;

                • 0305 Економіка та підприємництво.
Календар
«  Квітень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930
Богуслав
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання


Богуславський гуманітарний коледж імені І.С.Нечуя-Левицького
Адреса: 09700 м.Богуслав, Київської області, вул.Інтернаціональна, 17
Телефон: (04561) 4-28-85 (приймальна комісія);
E-mail: B_collage@ukr.net

Безкоштовний хостинг uCoz