“Учітесь, читайте, і чужому научайтесь, й свого не цурайтесь” (Т. Шевченко)
Четвер, 02.02.2023, 12:55
Ви увійшли як Гость | Група "Гости"Вітаю Вас Гость | RSS

Богуславський гуманітарний коледж - Медіа портал

Вітаємо на Медіа порталі сайту Богуславського гуманітарного коледжу ім.І.С.Нечуя-Левицького
Меню сайту
Форма входу
Наше опитування
Оцініть сайт
Всього відповідей: 371
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Блог

Головна » 2010 » Серпень » 18
Зв’язок між обдарованістю людей і масою їхнього мозку.

Зв'язок між обдарованістю людей і масою їхнього мозку.

Багато вчених з усього світу схильні пов’язувати обдарованість людини і навіть цілих рас безпосередньо з масою їх головного мозку. Особливо широко розповсюджувалася дана гіпотеза в 19-му - 20-му століттях н.е. серед вчених расистів і фашистів, і використовувалася для агітації цих течій. Були проведені спроби наукового доказу переваги «вищих» рас, націй в залежності від маси головного мозку і форми черепа людини. Однак висновки, зроблені такими вченими, були, щонайменше, суперечливі, туманні, і явно виходили за межу правдоподібності - були неправдоподібні.

На кількох прикладах спробуємо довести Вам зворотне. Маса мозку у І. С. Тургенєва становила 2,012 кг, у І. П. Павлова і Д. І. Менделєєва трохи менше і становила відповідно 1,653 кг та 1,571 кг, у М. Горького ще менше - 1,420 кг, а у А. П . Бородіна маса головного мозку взагалі була найменшою серед цих вчених - 1,325 кг. Але відштовхуватися від даних чисел не можна. Також, як і не можна вважати, що, скажімо, О. П. Бородін був менш обдарованою людиною, ніж І. С. Тургенєв або навпаки. Відомим фактом є те, що у деяких розумово відсталих людей досить важкий мозок. Так в одної божевільної дитини маса мозку досягала 2,4 кг.

Сьогодні, для визначення у людини обдарованості використовують дослідження клітинної будови кори головного мозку шляхом зрізів мозку. Спеціальним інструментом роблять найтонші зрізи ущільненого мозку, розділяючи його на 32 - 35 тисяч зрізів, товщина яких всього лише кілька мікрометрів. Провівши цілий ряд таких дослідів, вчені встановили, що у високообдарованих людей нервові клітини кори головного мозку дуже складно розгалужені, а тіла їх мають досить розвинені короткі відростки, які називаються дендритами. Вся складність клітинної структури кори головного мозку людини зводиться до утворення і розвитку нервових шляхів, які пов’язують її (кору головного мозку) з іншими відділами, частинами мозку.

Отже, мозок обдарованої людини зовсім необов’язково повинен бути великим і важким. Розвинені і розгалужені клітини кори головного мозку людини в поєднанні з не менш розвиненою системою кровоносних судин мозку, яка живить його клітини, є головними характеристиками і параметрами для мозку, володар якого може називати себе гордим словом - геній!

Категорія: А чи знаєти Ви: | Переглядів: 370 | Додав: admin | Дата: 18.08.2010

Віконне скло, як сонячна батарея.

Віконне скло, як сонячна батарея.

Британські розробники з Лестера (University of Leicester) при тісному співробітництві зі своїми норвезькими колегами з компанії EnSol AS створили нову технологію, яка здатна із звичайного віконного скла створити сонячну батарею. Зараз технологія знаходиться на стадії розробки та тестування.

Сама технологія перетворення скла в батарею полягає в нанесенні на скло сонячних батарей, укладених в найтоншу прозору плівку. Матеріал батареї утворюють металеві наночастинки, вироблені на спеціально розробленому устаткуванні в Лестері.

В даний час вже існує діючий прототип таких фотоелементів сонячної батареї, але технологія все ще удосконалюється. Вчені працюють над збільшенням продуктивності наночасток.

Хоча сама плівка поглинає частину світлового потоку, і відповідно, трохи затінює приміщення, розробники стверджують, що рівень світлового потоку цілком достатній. Вікна створені за новою технологією будуть поглинати не більше світла, ніж звичайні тоновані вікна.

Комерційні скла-батареї можливо з’являться на ринку лише в 2016 році.

Категорія: А чи знаєти Ви: | Переглядів: 383 | Додав: admin | Дата: 18.08.2010

Canon X Mark I Mouse – миша, яка вміє рахувати.

Canon X Mark I Mouse – миша, яка вміє рахувати.

Компанія Canon представила комп’ютерну «розумну» мишку X Mark I Mouse. Головна відмінна риса комп’ютерного аксесуара - це вбудований калькулятор.

До портативних і настільних комп’ютерів мишка підключається бездротовим методом за допомогою модуля Bluetooth 2.0.

Мишка Canon X Mark I Mouse оснащена коліщатком, двома клавішами, невеликим дисплеєм, лазерним датчиком (1200 dpi), набором кнопок для калькулятора і невеликим дисплеєм, який може виступати в якості блоку цифрових клавіш для ПК, де такого елемента немає. Працює з ОС Windows і Mac OS X.

Мишка представлена в чорному та білому колірному виконанні, а на ринок надійде на початку листопада за ціною 49 євро.

Категорія: А чи знаєти Ви: | Переглядів: 440 | Додав: admin | Дата: 18.08.2010

Вчені довели, що на Марсі існувало життя!

Фото планети Марс.

Американські вчені, що входять до SETI – це проект, присвячений пошуку позаземних цивілізацій, прийшли до єдиної думки про те, що марсіанський грунт містить залишки живих організмів. 

З метою виявлення слідів неземного життя, вчені, за допомогою космічного корабля Mars Reconnaissance Orbiter, що належить NASA, провели інфрачервоний аналіз зразків грунту Марса. Грандіозне відкриття було зроблено в западині Червоної планети, яка називається Русло Нілу.

Вчені порівняли зразки грунту Марса з раніше знайденими гірськими породами Австралії. Зразки грунту з району Пілбара, що знаходиться в Австралії - найраніші свідчення життя на Землі. Вчені з’ясували, що склад корисних копалин, знайдених в зразках грунту Землі та Марса - ідентичний.

Вони припустили, що гідротермальні процеси, які зберегли залишки життя на Землі відбувалися і на Марсі. У 2008 р. на Марсі вчені виявили карбонат - речовина, яка залишається після смерті живих організмів.

Категорія: А чи знаєти Ви: | Переглядів: 353 | Додав: admin | Дата: 18.08.2010

Нетбук з двома операційними системами.

Acer Aspire One D255 - нетбук з двома операційними системами.

Новий Acer Aspire One D255 цілком міг виявитися звичайним нетбуком свого класу, проте він має особливість, яка виділяє його серед всіх подібних пристроїв. Справа в тому, що пристрій підтримує відразу дві операційні системи - це Microsoft Windwos XP і Google Android.

Google Android, в першу чергу, відрізняється тим, що може за короткий час отримати всі необхідні додатки, і також швидко встановити і запустити їх. До очевидних переваг даної системи можна віднести те, що при роботі з цією ОС час роботи акумулятора явно збільшується. Причиною цьому служить спеціально розроблена технологія економії батарей.

Windows XP, у свою чергу, дає можливість працювати в звичному середовищі без необхідності звикати до чогось нового і вивчати нові команди та функції, що також важливо.

За всіма іншими параметрами Acer Aspire One D255 принципово нічим не відрізняється від своїх конкурентів. Серед його основних характеристик слід відзначити двоядерний процесор 1.66 ГГц Intel Atom N450, дисплей 10.1 дюйма, оперативну пам’ять 1 Гб, підтримку розширення RAM до 2 Гб включно, інтегроване відео Intel GMA 3150, а також HDD на 160 Гб. Серед бездротових інтерфейсів слід виділити Bluetooth 2.1, а також Wi-Fi.

Категорія: А чи знаєти Ви: | Переглядів: 377 | Додав: admin | Дата: 18.08.2010

Величезний астероїд пролетів недалеко від Землі, але "обіцяв” повернутися!

Величезний астероїд пролетів недалеко від Землі, але "обіцяв" повернутися!

Астероїд, який пролетів на відстані близько 2,5 млн км від Землі, виявився в два рази більшим ніж вважали астрономи. Небесне тіло з кодовим ім’ям 2005YU-55 в кінці 2011 року знову пролетить неподалік від нашої планети, але вже набагато ближче ніж зараз.

Протягом чотирьох днів вчені з усіх куточків Землі спостерігали за польотом астероїда за допомогою спеціальних телескопів. Вони прийшли до висновку, що досліджуване тіло являє собою уламок діаметром і довжиною близько 400 м. На своєму шляху навколо Сонця астероїд повинен знову пройти повз Землю 10 листопада 2011, але на меншій відстані - 310 000 км.

Астрономи вважають, що небезпеки зіткнення з Землею не існує, але за поверненням «прибульця» будуть уважно стежити.

Категорія: А чи знаєти Ви: | Переглядів: 350 | Додав: admin | Дата: 18.08.2010

Який університет найкращий у світі?

Гарвардський університет.

Університет Цзяотун, що знаходится в Китаю вже декілька років поспіль складає рейтинг найкращих університетів світу. І вже восьмий рік підряд Гарвардський університет вважається найкращим університетом світу.

Крім цього, Гарвард - один з найстаріших вищих навчальних закладів, що діє в США. Він був заснований ще в 1636 році. Також університет відомий своєю бібліотекою, яка посідає четверте місце в світі по кількості книг.

Друге місце у цьогорічному рейтингу зайняв Університет Каліфорнії в Берклі:

Університет Каліфорнії в Берклі.

На третьому місці розташувався Стенфордський університет:

Стенфордський університет.

Основні критерії за якими визначають кращі навчальні заклади – успіхи в наукових дослідженнях, кількість Нобелівських премій, отриманих викладачами та студентами.

Європейські вчені вважають, що ці критерії повністю не відображають діяльність закладів. Тому, в недалекому майбутньому представники ЄС планують скласти власний рейтинг найкращих ВУЗів світу.

Категорія: А чи знаєти Ви: | Переглядів: 452 | Додав: admin | Дата: 18.08.2010

Робот, який розуміє людські емоції.

Робот, який розуміє людські емоції.

Група європейських вчених, що працює над проектом "Feelix” (почуття, вираз, спілкування), представила робота, який розуміє емоції людини.

Подібно до маленької дитини, пильно спостерігаючи за поведінкою дорослих, робот може вчитися від них емоціям. Він вміє висловлювати гордість, захопленість, смуток, страх, тощо.

Крім цього, під час "спілкування” з людиною робот здатний адаптопувати свою поведінку до настрою та дій співрозмовника. Чим довше триває цей процес, тим більше, так би мовити, робот прив’язується до людини.

Вчені вважають, що подібні емоційні роботи можуть використовуватися, як няньки, в іграх для дітей.

Робот, який розуміє людські емоції.

Категорія: А чи знаєти Ви: | Переглядів: 380 | Додав: admin | Дата: 18.08.2010

Календар
«  Серпень 2010  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031
Богуслав
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання


Богуславський гуманітарний коледж імені І.С.Нечуя-Левицького
Адреса: 09700 м.Богуслав, Київської області, вул.Інтернаціональна, 17
Телефон: (04561) 4-28-85 (приймальна комісія);
E-mail: B_collage@ukr.net

Безкоштовний хостинг uCoz