“Учітесь, читайте, і чужому научайтесь, й свого не цурайтесь” (Т. Шевченко)
Вівторок, 19.03.2024, 08:14
Ви увійшли як Гость | Група "Гости"Вітаю Вас Гость | RSS

Богуславський гуманітарний коледж - Медіа портал

Вітаємо на Медіа порталі сайту Богуславського гуманітарного коледжу ім.І.С.Нечуя-Левицького
Меню сайту
Форма входу
Наше опитування
Оцініть сайт
Всього відповідей: 371
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Школа лідерства

Що таке лідерство? Хто такий лідер? Як ним стати?

     Лідер це людина, яка має  «здатність надихати, і будити бажання працювати». Виникає законне питання: "У кого?" – Звичайно ж у своїх співробітників. Але щоб розуміти справжнє значення лідерства, нам необхідно глибше вникнути в суть слова. 
Один момент, який був встановлений після довготривалих досліджень психологів, показав, що будь-яка група людей, викинутих на безлюдний острів, на поєдинок з дикими звірами, просто на поле для гри, сама собі знаходить і вибирає лідера, якого кожен з них буде слухатися, поважати , підтримувати і виконувати його завдання. І вибір лідера не залежить від рівня інтелекту та віку учасників команди. 
Для того щоб бути лідером, простого бажання не буде достатньо: людина, яка виявила таке бажання, повинна мати ще кілька характерних рис, які бувають тільки у справжнього лідера. В іншому випадку, ця людина зазнає невдачі, бо бути лідером важко. 
Лідер - це людина, яка побудувала себе сама, яка має певні вміння та особисті організаторські здібності. 
- Ентузіазм. 
Погодьтеся, навіть з простим ентузіазмом людина може досягти небувалих висот. Це і є першою необхідною рисою для розвитку лідерських навичок у людині. Для того щоб породити в собі ентузіазм, в першу чергу необхідно знайти річ чи область, від якої людина приходить у захват, в якій ця людина хотіла б домогтися небувалого успіху. Часто, в практиці розвитку ентузіазму необхідно завзятість. Дуже багато прикладів, коли людина з вогнем в очах і душі починає справу, береться за неї з великими надіями, але при першому невдалому досвіді швидко і без коливань відмовляється. Ця людина не може бути лідером, тому як його ентузіазм підроблений, а не щирий. Прості девізи для того, щоб знайти і визначити в собі ентузіазм: "Я можу зробити це! Я можу зробити це!" Тільки в такому випадку людина може домогтися поставлених цілей. 
- Хоробрість і відвага. 
Будь-яка людина, яка намагається стати лідером має бути хоробрим душею і тілом. Тільки тоді він зможе подолати перепони, які зустрічаються на його шляху. Хоробрість і відвага необхідні в ситуаціях, коли людині необхідно «взяти», тобто захопити те, до чого він прагне. Справжній лідер до кожної проблеми ставиться, як до чергового випробування, за допомогою якого він зможе заробити виграшні ставки. Це означає мати сильний характер, завжди робити те, що пообіцяв, що сказав. 
- Віра. 
Важлива вимога для лідера будь-якої епохи  була віра. Тому що, коли в неї не вірить сам лідер, як він може вимагати її від тих, хто його оточує. У сучасному світі, неможливо бути 100% впевненим у тому, що робиш, в тому, що людина, з якою ти говориш, не підведе тебе завтра рішенням чи діями. Кращий варіант в такому випадку - перевірка на віру. Якщо ваш співрозмовник впевнений у своїх словах і може нести відповідальність за свої слова і дії, то ви можете працювати з ним плідно.  Але найголовніша вимога, яка зустрічається для ділового світу - віра в себе і вміння змусити повірити в себе оточуючих  людей - тільки в такому випадку успіх гарантований. Впевнений в собі лідер, ніколи не нав'язує свою думку своїм підлеглим, просто вони (підлеглі) завжди впевнені у правоті його думок і рішень. 
- Інтегрованість. 
Лідер - людина слова. Він завжди стримує дані собою обіцянки, ніколи не підводить людей і завжди пунктуальний. Він завжди делікатний і точний у своїх висловлюваннях, незалежно від того, з ким він говорить: будь то підлеглі, або партнери, або просто його рідні. Вони завжди приймають свої рішення, виходячи зі своїх здібностей. 
- Лояльність. 
Вона важлива завжди при спілкуванні з партнерами, тому що без неї не можна домогтися гарних показників. 
Лояльність також важлива і при спілкуванні з іншими людьми зі свого кола. Тому як не можна лідеру висміювати когось, говорити його недоліки у відкриту, перед усіма. Тому що в такий спосіб він похитне репутацію. Але при цьому, лідер ніколи не прощає помилок, він може зробити зауваження в особистому порядку, тобто «тет-а-тет». Істинний лідер ніколи не зазіхає на успіх своїх конкурентів, тому що це - заздрість, а заздрість, як відомо, властива тільки слабохарактерним людям. Ще одна частина лояльності - почуття відповідальності за добробут своїх підлеглих. Лідер ніколи не залишить свого підлеглого в біді. І він робить це не з користі, а просто з притаманних йому людських цінностей. 
- Інтереси. 
Важко описати значення слова «дружелюбність» у двох словах. Навіть великі тлумачні словники не можуть коротенько описати це слово. Але незважаючи на всю складність, це почуття характерне для лідера. Тому що він упевнений у собі людина, і не боїться нікого, тому він з усіма доброзичливий, навіть зі своїми конкурентами. 
Лідеру притаманні взаємоповага до всіх людей, незалежно від їх віросповідання, раси або віку. 
- Гумор. 
Він завжди говорить по ситуації, і не говорить ніколи зайвого. Жарти і репліки лідера завжди дотепні.
      
Як виростити в собі лідера?
Отже, що має бути у кожного новачка на початку шляху до лідерства? 
1. Мета. Точніше, повна визначеність і точна відповідь на питання: навіщо вам лідерство; допомогою лідерства до чого в кінцевому підсумку ви хочете прийти; чого саме ви хочете в житті досягти? 
2. Щоденник, або журнал успіху . У день у вашому щоденнику повинно бути записано від п'яти до десяти вирішених завдань. Так, це досить важко, але повірте, подібна практика досягнення дрібниць підніме вашу самооцінку, додасть впевненості в собі і наблизить до мети. 
3. Приклад лідера. Діти сприймають основи поведінки у батьків, беруть приклад. У нашому з вами випадку так само необхідно брати приклад, приклад з лідера. Немає лідера поблизу - заводите нові знайомства, головне, спілкуйтеся з лідерами якомога більше. 
4. Приклад успіху. У вашому оточенні повинен бути успішна людина. Плюс цього знайомства в тому, що успішні люди діляться досвідом і дають поради. Індивідуальний порада про досягнення успіху для вас набагато цінніша загальних висновків з книг або статей.
5. Рух. Не стійте на місці! Мабуть, це самий активний процес у лідерстві. Чи займаєтесь ви вже чим-небудь, тільки почали або давно думаєте, але все ніяк не візьметеся за справу - ви повинні пам'ятати, що без руху немає як життя, так і лідерства.  Лідерство - це відповідальність, відповідати доведеться не тільки за себе, а й за свій колектив.
6. Уміння вчитися на чужих помилках. Своїх предостатньо, так що саме час навчатися на чужих. Необхідно звернутися до чужого досвіду, зібрати всю необхідну інформацію і перейнятися нею. А ресурсів предостатньо: і книги, і аудіо-тренінги, і записи, і курси, і багато іншого. Тепер у вас є з чим порівняти свої знання, і є де застосовувати новопридбані. 
7. Формоутворення. Тут ви створюєте власний стиль лідера як завершення перевтілення на початковій стадії, тепер ви повинні проаналізувати самого себе: 
- Виявити свої слабкі і сильні сторони; 
- Визначити вашу поведінку в суспільстві; 
- Проаналізувати поведінку тих людей, яких ви поважаєте; 
- Згадати успішно вирішені вами завдання. Це необхідно для того, щоб усвідомити, які якості в людині і лідера вами цінуються понад усе, тому що саме ці якості, як відсутню ланку, потрібно усвідомлено ростити і вкорінювати в собі. 
       Це всього лише перші кроки на шляху до досягнення статусу Лідер. Вам чимала робота, але, прийнявши рішення, майбутній лідер не зупиняється. Немає межі досконалості - вірте в себе, вірте в свої сили!

 

Календар
«  Березень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Богуслав
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання


Богуславський гуманітарний коледж імені І.С.Нечуя-Левицького
Адреса: 09700 м.Богуслав, Київської області, вул.Інтернаціональна, 17
Телефон: (04561) 4-28-85 (приймальна комісія);
E-mail: B_collage@ukr.net

Безкоштовний хостинг uCoz