“Учітесь, читайте, і чужому научайтесь, й свого не цурайтесь” (Т. Шевченко)
Субота, 20.04.2024, 11:36
Ви увійшли як Гость | Група "Гости"Вітаю Вас Гость | RSS

Богуславський гуманітарний коледж - Медіа портал

Вітаємо на Медіа порталі сайту Богуславського гуманітарного коледжу ім.І.С.Нечуя-Левицького
Меню сайту
Форма входу
Наше опитування
Оцініть сайт
Всього відповідей: 371
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Каталог статей

Головна » Статті

Всього матеріалів в каталозі: 16
Показано матеріалів: 11-16
Сторінки: « 1 2

У гості слід приходити у призначений господарями час. Виховані люди можуть допустити запізнення на 15-20 хвилин. Це не вважається порушенням норм етикету.

Коли гості сідають за стіл, перш за все слід подбати про свою даму: присунути стілець і допомогти зручно влаштуватися.

Господарі запрошують гостей, часто визначаючи місця для найстарших чи найшанованіших гостей. Вдалим є розташування гостей по ступеню знайомства чи інтересах: тоді у них буде змога зав'язати чи підтримати ту чи іншу тему розмови і гостина буде жвавою. Старших, як правило, садять разом, молодшим також обирають відповідні місця, щоб у них могла зав'язатися цікава розмова.

За столом слід сидіть прямо, Але не напружено, злегка спираючись на спинку стільця. Господарі стараються знайти теми для спілкування, щоб гостям було цікаво. Вони ж у свою чергу намагаються підтримати розмову, не допускаючи жестикулювання, підвищених тонів голосу, крику, тощо. Розмова повинна бути спільною. Коли старші батьки ведуть розмову, молодшим їх перебивати не слід, краще підтримати тему.

Негарно розпочинати їсти, поки господарі не запропонували частуватися всім гостям. У процесі їжі не рекомендується класти лікті на стіл. Це лише в окремих випадках можуть дозволити собі лише жінки. Кавалери зазвичай беруть зі столу страву, спочатку пропонуючи її жінкам, а потім іншим, хто сидить поруч.

До кожного салату чи страви подається ложка чи виделка, не слід набирати страву своїми ложкою чи виделкою. Негарно тягнутися через весь стіл, намагаючись нанизати ласий шматок. Виховані люди просять тих, хто сидить недалеко від страви, подати їм тарілку з частуванням.

Їжу слід набирати невеликими порціями. Залишати на тарілці залишки їжі вважається негарним тоном. Може трапитися так, що запропонована страва з якихось причин вами споживатися не може. В такому разі не слід пояснювати всім причину відмови від страви, особливості своєї фізіології чи свої хвороби. В такому разі можна прийняти символічну порцію страви, скуштувати її, а надалі переключити свою увагу на підтримання розмови. Або можна дуже чемно, не привертаючи увагу, тихенько відмовитися від запропонованої страви. Вихована господиня ніколи не дозволить собі задавати вам неделікатні запитання з цього приводу, а делікатно не зверне уваги, а в майбутньому вже враховуватиме ваші смаки та побажання.

Якщо у вас сталося, що випала з рук виделка чи ніж, не намагайтеся лізти під стіл, щоб десь віднайти їх, а тим більше, витягнувши, намагатися витерти їх серветкою. В такому випадку не починайте бідкатися, перепрошуватися, привертаючи увагу оточуючих. Звичайно краще, щоб такого не траплялося, але ніхто від цього не застрахований. Майте на увазі, що недопустимо їсти з ножа! Це найбільший промах, як на офіційних зустрічах, так і на приватних гостинах.
 
За столом | Переглядів: 726 | Додав: admin | Дата: 14.05.2010 | Коментарі (0)

Знання і дотримання правил мобільного етикету є критерієм хорошого виховання і культури абонента мобільного зв'язку.

Якщо в літаках, в медичних установах або в інших місцях є застереження "Будь ласка, вимкніть Ваш мобільний телефон", то намагайтесь дотримуватись цієї вказівки і вимикати ваш мобільний телефон. Не забувайте, що слід перемикати свій мобільний телефон в беззвучний режим або використовувати послугу "Голосова пошта" в кінотеатрах, музеях, театрах, на виставках. Дотримуючись цих правил, несподіваний дзвінок вашого мобільного телефону не порушить виступ гучним сигналом (рингтоном).

При виборі рингтонів керуйтеся своїм смаком, але не забувайте, що вони не повинні турбувати людей, що оточують вас. Коли Ви управляєте автомобілем, зменшіть гучність телефону на мінімум і не відволікайтеся на дзвінки і розмови по телефону, щоб зробити вашу поїздку безпечнішої. Якщо у вас є можливість скористатися функцією hands free, то не нехтуйте нею при розмовах за кермом - вона значно полегшить ведення розмови.

На ділових зустрічах і переговорах завжди пам'ятаєте, що потрібно перемкнути Ваш мобільний телефон в беззвучний режим або скористатися послугою "Голосова пошта", якщо немає інших домовленостей.

При виникненні необхідності написати текстове повідомлення в бібліотеці або театрі, заздалегідь відключіть сигнали клавіатури. Якщо ви працюєте в офісі, то не забувайте брати з собою мобільний телефон, навіть якщо ви відлучаєтеся від свого робочого місця ненадовго. Щоб не відволікати оточуючих своїми переговорами по телефону, перебуваючи в громадських місцях: транспорті, ліфті, магазинах і т.д., постарайтеся розмовляти максимально тихо і коротко. У бібліотеці, щоб не відволікати читачів, перемикайте Ваш мобільний телефон в режим "без звуку", а якщо виникає необхідність відповісти, то розмовляйте неголосно і по суті. Щоб не бентежити оточуючих, не встановлюйте на свій мобільний телефон рингтони, з нецензурними висловами, грубощами або неприємними звуками.

Нетактовно з вашого боку користуватися чужими мобільними телефонами в особистих цілях і давати їх мобільні номери чужим людям без дозволу. Перевіряти свій телефон на рівень гучності рингтонів слід удома, але не в громадських місцях.

Поважайте особисте життя інших людей, використовуючи функцію зйомки відео і фотографуючи. Перед зйомкою або фотографуванням обов'язково запитайте дозвіл у людини, яку хочете сфотографувати або зняти на відео.

Також доречно буде з вашого боку розповісти своїм друзям про мобільний етикет. Дотримання правил мобільного етикету може сказати багато що про Вас співбесідникові і навколишнім людям.
 
Етика користування мобільним зв'язком | Переглядів: 743 | Додав: admin | Дата: 14.05.2010 | Коментарі (0)

Етикет - це порядок поведінки, прийнятий у певних соціальних групах. У мережі Інтернет, яка теж є суспільною групою, також сформувалися свої загальновизнані правила, на базі яких будується спілкування в мережі.

Спілкуючись в мережі, не забувайте - Ви маєте справу з живими людьми. Правила хорошого тону для звичайного світу і для віртуального єдині. Не пишіть і не робіть нічого такого, чого не хотіли почути або побачити самі. Навчіться доводити свою позицію, не принижуючи опонента.

Пам'ятайте, людина, з якою ви спілкуєтеся за допомогою клавіатури, не бачить ваших емоцій, не чує вашого голосу. Постарайтеся представити себе на місці цієї людини і правильно формуйте свої думки, для того, щоб уникнути невірного трактування вашої думки.

Є і ще одна причина, по якій слід уважно стежити за тим, що пишеш в мережі. "Слово не горобець, вилетить - не впіймаєш" - ця приказка особливо справедлива для кіберпростору, адже все що ви пишете, зберігається в мережевих сховищах, а значить, зможе спливти в майбутньому і заподіяти багато неприємностей.

Підсумовуючи все вищесказане, можна сказати, що головний і основоположний принцип мережевого етикету - це відношення до віртуальних опонентів, як до реальних людей.

Не робіть нічого такого, чого б ви не зробили в реальному житті, де всі ми, усвідомлено чи ні, підкоряємося негласним правилам. Порушники яких караються законами і людьми. У мережевому суспільстві це зробити порівняно складно. Тому люди відчувають безкарність і поводяться неналежним чином, виправдовуючи себе тим, що мережа - це "зовсім не те, що в житті".

Як би себе люди не намагалися виправдати, але це у будь-якому випадку буде неправильно. Стандарти поведінки більш менш, відрізняються, але в цілому, вони поблажливіші, ніж в звичайному житті.

Прагніть зберігати етику спілкування на належному рівні, ігноруючи думки тих, хто стверджує "тут свобода - хто що хоче, то і говорить". Не вірте цьому. Якщо трапиться побувати в складній етичній ситуації, то поставте себе на це місце в реальному житті і Ви швидко знайдете правильне рішення.

Ще один важливий пункт мережевого етикету. Якщо ви користуєтеся не безкоштовним програмним забезпеченням - заплатіть за нього, ваш внесок сприятиме розвитку програмного ринку. Порушники законів віртуального простору, зазвичай, порушують їх і в реальному житті.

Не забувайте, що ви знаходитеся у віртуальному інформаційному просторі і норми поведінки прийняті на одному сайті, можуть відрізнятися від норм іншого. Наприклад, якщо на одному форумі прийнято круто відходити від основної теми обговорення і це нормально, то на другому це буде сприйнято як поганий тон. Щоб уникнути неприємних ситуацій, перш ніж вступити в дискусію, рекомендуємо придивитися до правил і порядків. Після цього можна спілкуватися.

Поважайте час і можливості інших, адже не всі користувачі мережі Інтернет мають в своєму розпорядженні високошвидкісні канали передачі даних. Для людини, яка підключилася до мережі за допомогою модемного з'єднання, буде вельми скрутно закачати ваш лист, з прикріпленою фотографією (вашої улюбленої кішечки) розміром 20 мегабайт. Зменшивши розмір фотографії, ви заощадите час іншої людини.

Бережіть особу - у мережі, якщо ви побажаєте залишитися інкогніто, ніхто не дізнається ваш вік, колір шкіри, манеру говорити, сімейні подробиці і інші особисті речі. Тому, ваші співбесідники в мережі формуватимуть думку про вас, лише на підставі манери висловлювати думки.

Стежте за тим, що пишете і як пишете. Не припускайтеся орфографічної помилки, адже для більшості людей правила орфографії грають важливу роль. Про людину, яка хронічно здійснює помилки, користувачі мережі можуть думати лише негативно - дурний підліток.

Невірно подана, наперед помилкова інформація може накликати шквал емоцій від ваших співбесідників. Якщо це повториться неодноразово, то може відбутися ситуація як в грі "зіпсований телефон" - ваші слова перекрутяться до невпізнання, а ваша репутація постраждає назавжди.

Зверніть увагу на зміст ваших повідомлень. Вони повинні бути логічні, послідовні і витримані. Можна написати сторінку тексту, але зрозуміти, щось з цього, буде вельми непросто. Це часто буває, коли людина, не дуже розбираючись в темі, хоче переконати співбесідника і використовує для цього багатоскладову термінологію, в якій сам слабкий.

Ніколи не кривдьте віртуальних опонентів, будьте терплячі і ввічливі, не користуйтеся ненормативною лексикою і не влаштовуйте конфлікт не маючи на те підстав.

Допомагайте людям в тих питаннях, в яких ви достатньо компетентні.

Якщо ви самі ставите питання - зробіть його максимально осмисленим і коректним. Так ви швидше отримаєте правильну відповідь. Завдяки вашим відповідям і відповідям інших людей збільшується об'єм знань в мережі, який може стати в нагоді багатьом іншим людям.

Якщо ви одержуєте інформацію від іншої людини за системою коротких повідомлень, що містить велику кількість дрібних реплік, резюмуйте одержані дані і відправте їх на форум - інформація буде в зручному вигляді підготовлена до сприйняття.

Обмін знаннями - це те, для чого глобальна мережа була створена, не відходьте від цих традицій, обмінюйтеся інформацією. Якщо ви володієте цікавою інформацією, яка може зацікавити інших людей, відішліть її на форум. Цим ви зробите свій внесок в світовий інформаційний простір.

Не вплутуйтеся в конфлікти і попереджайте їх.

Флейм - це емоції, виражені текстом, які робляться, не враховуючи думку інших учасників розмови. Чи заборонений мережевим етикетом флейм? І так і ні. Флейм відноситися до старовинних мережевих традицій. У якісному вигляді він може принести приємні емоції для всіх учасників розмови. Але флейм, що переростає в численні злісні повідомлення, якими обмінюються декілька чоловік, заборонений мережевим етикетом. Такі "спалахи" можуть захлеснути всю розмову і втопити корисну інформацію в смітті, знищивши всю позитивну атмосферу.

Поважайте право людини на особисту інформацію.

Не допускайте зловживання своїми можливостями

Завдяки навикам, одержаним в професійній сфері, деякі люди одержують значну перевагу в порівнянні з іншими користувачами мережі. Прикладів цьому маса - системні адміністратори, програмісти, фахівці з кодування інформації. Завдяки своїм широким знанням вони можуть одержати перевагу і скористатися нею проти вас. Наприклад, читати ваше особисте листування. Але такого бути не повинно! Не зловживайте своїми можливостями!

Прощайте помилки інших людей і допоможіть їх виправити, адже і ви теж були колись новачком. Якщо ви побачите, як якась людина робить банальні помилки, наприклад - ставлячи дурні питання або неправильним чином відповідаючи, будьте терпимі до нього. Але допомагаючи людині не треба поводитися гордовито. Скромність прикрашає. Підкажіть про помилку не при всіх, а при особистому спілкуванні.

http://etyket.org.ua

 

Правила мережевого етикету | Переглядів: 702 | Додав: admin | Дата: 14.05.2010 | Коментарі (0)

Щоразу як ми збираємося до когось у гості на день народження, іменини чи будь-яке інше свято постає питання подарунка. Набагато легше коли господар свята просить якусь конкретну річ. Але далеко не завжди така ситуація є можливою. Тоді потрібно проявити фантазію, та знайти саму ту річ, як буде потрібно господарю.

Недарма кажуть, що як дарування так і прийом подарунків - це ціле мистецтво. Тому як дарування так і прийом подарунків має ряд нюансів.

Даруємо подарунки

Вибір подарунка залежить від обставин та свята на яке вас покликали. Але не варто шукати та купувати подарунок в останній момент - така поведінка зазвичай ні до чого доброго не призводить. Крім того подарунок вибирають в залежності від того, кому він призначений.

Не менш важливим за сам подарунок є і те, як ви його подаруєте: таким чином навіть скромний подарунок залишить приємне враження. Якщо не має можливості особисто передати подарунок, тоді необхідно додати до нього поздоровлення та передати його поштою або через посередника. Але дуже небажано щоб він прийшов з запізненням.

Зазвичай подарунок загортають у подарунковий папір. Також іноді в додачу дарують квіти. Під час особистого вручення необхідно сказати декілька побажань. Абсолютно неприпустимо в цьому моменті буде згадати про його ціну.

Одержуємо подарунки

Приймати подарунки теж потрібно правильно. В першу чергу потрібно подивитись що вам подарували (а не відкладати вбік!) та подякувати. При цьому показувати своє невдоволення абсолютно неприпустимо. Єдина можлива реакція - це радість.

Яким би не був подарунок ви повинні ставитись до всіх однаково привітно. Відмовлятись від подарунка неввічливо. Однак якщо існують вагомі причини, то робити це потрібно тактовно, пояснити все та порозумітися з тим, хто дарує.

Пам'ятайте: людина яка до вас прийшла і дарує подарунок напевно хоче принести вам радість, тому у відповідь вона чекає щонайменше вашу щиру посмішку та привітне ставлення.
 
Подарунки: даруємо та одержуємо | Переглядів: 582 | Додав: admin | Дата: 14.05.2010 | Коментарі (0)

Буваючи у різних країнах відразу можна зрозуміти що всі вони різняться на культурному рівні: своїми звичаями, традиціями, та звичайно ж етикетом та правилами поведінки. Тому приїжджаючи у чужу країни в першу чергу необхідно пам'ятати про повагу до цих відмінностей.

Готуючись до подорожі варто знайти достатньо інформації про особливості поведінки за кордоном. Однак можна навести і деякі універсальні поради.

За кордон ви для тутешніх жителів є певним втіленням вашої країни, тому поводьтеся уважно та пристойно. Не варто галасувати, кричати, голосно виголошувати свою незгоду або невдоволення з будь-якого приводу.

Не варто крикливо одягатися - одягайтеся скромно та відповідно до загальноприйнятих норм.

Намагайтесь висловлюватись простими фразами, щоб вас могли зрозуміти іноземці. Це доволі важливо, так як часто певні фрази мають подвійне значення.

Не потрібно намагатися когось повчати у чомусь - проявляйте делікатність та тактовність. Звичайно можливі різні ситуації, однак ніколи не варто забувати про толерантність.

Повага до чужої культури - це основа міжнародного етикету.
 
Міжнародний етикет | Переглядів: 737 | Додав: admin | Дата: 14.05.2010 | Коментарі (0)

Подружні стосунки можуть бути наповнені як щастям так і суцільними труднощами, розчаруваннями та образами.

Часто вдома ми дозволяємо собі бути похмурими, чимось незадоволеними і це негативно відбивається на атмосфері в стосунках. Як це змінити?

В першу чергу необхідно дотримуватись всім відомого правила: " поводься так, як хочеш щоб поводилися з тобою ".

Якщо перенести це правило на стосунки між подружжям, то воно буде означати що обов'язково потрібно поважати інтереси своєї половини, а також цікавитись її справами. Порозуміння в сім'ї є дуже важливим. Не потрібно доводити свою правоту аж до сварки - потрібно іти на поступки один одному.

Не варто постійно прискіпливо випитувати що ваша пара робила в кожну секунду часу без вас. Це призводить тільки до взаємних дорікань і взаємних образ.

Також не варто обговорювати всі деталі вашого життя з подругою, другом чи іншими людьми. Така поведінка може поставити в незручне становище вашу половину. Недарма ж існує приказка: " Не винось сміття з хати ". Якщо ж є необхідність щось обговорити - то це варто робити на "сімейній раді".

Не чекайте кризи в ваших стосунках. Почніть змінювати ваше сімейне життя з сірого і буденного на щасливе.

Пам'ятайте: гармонійно побудовані стосунки є основним ключем до успішного сімейного життя.
 
Культура подружніх стосунків | Переглядів: 662 | Додав: admin | Дата: 14.05.2010 | Коментарі (0)

1-10 11-16
Богуслав
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання


Богуславський гуманітарний коледж імені І.С.Нечуя-Левицького
Адреса: 09700 м.Богуслав, Київської області, вул.Інтернаціональна, 17
Телефон: (04561) 4-28-85 (приймальна комісія);
E-mail: B_collage@ukr.net

Безкоштовний хостинг uCoz